logo školy

Den Zlínského kraje

sou_uhersky_brodCo o nás napsali, Naše úspěchy

Autor: Elen Sladká Datum: 27.09.2019
V sobotu 20. září se konal tradiční Den Zlínského kraje. Nádherné počasí na něj přilákalo stovky lidí.

Byl pro ně připraven bohatý kulturní i společenský program, zájemci mohli ochutnat velké množství dobrot od regionálních výrobců, pro děti byla připravena Farmářská stezka s festivalem řemesel a mobilní dopravní hřiště. Na malé i velké návštěvníky čekaly také ukázky práce Integrovaného záchranného systému, představili se jim hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři. Bylo možno prohlédnout si jejich vozidla a techniku, seznámit se se zásadami první pomoci nebo se dozvědět spoustu zajímavostí o jejich profesi.
Představili se také zástupci myslivců, rybářů a včelařů. K dispozici byly také ukázky zemědělské techniky, projížďky v kočáru s koňmi, projížďky Baťovou pracovnou a prohlídka zrekonstruovaných expozic Baťova mrakodrapu, pozorování slunce z terasy mrakodrapu, prezentace Mistrů tradiční rukodělné výroby a mnoho dalšího.
Samostatnou expozici měly také střední školy Zlínského kraje. V rámci této expozice se představilo Střední odborné učiliště Uherský Brod. Zájemcům prezentovali většinu odborných profesí, které vyučují. Lákadlem jejich výstavního stánku byl traktor Zetor.