logo školy

Řemeslo má zlaté dno 2019

sou_uhersky_brodCo o nás napsali, Naše úspěchy

17. 5. 2019 (22. 2. 2020)

„ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO“ pod tímto názvem se ve čtvrtek 16. 5. 2019 konal na Středním odborném učilišti Uherský Brod již 7.ročník zábavně propagační hry pro žáky základních škol. Akce, která si klade za cíl popularizaci řemeslných oborů  se zúčastnilo téměř 300 žáků  z Uherského Brodu a okolí.

Pod odborným vedením si žáci ověřili  vlastní předpoklady pro různorodé činnosti související s daným oborem. Vyzkoušeli techniku šablonování u malířů, zdobení perníčků u pekařů,  pokládali nám  podlahu, poznávali nářadí a přemýšleli nad hlavolamem u opravářů zemědělských strojů. Automechanici si poměřili svoji zručnost a rychlost při šroubování aku vrtačkou,  zahradníci pletli z pedigu a tesaři vzali do ruky kladívko  a bavili se zatloukáním hřebíků a výrobou podlážek. U zedníků a  instalatérů si lámali hlavu nad stavebnicemi, puzzlem a instalatérskými trubkami. Naši chovatelé si připravili test z poznávání psích ras, psí signály dle obrázků a se svými pejsky nám předvedli praktickou ukázku jejich výcviku.

Svůj řemeslný um si spolu s dětmi vyzkoušel také náš vzácný host, radní Zlínského kraje pan Miroslav Kašný a my všichni jsme tleskali jeho zručnosti – podlahu položil lépe, než leckterý vyučený podlahář.

Věřím, že tento den byl poučný nejen pro žáky, kteří se chtějí zaměřit na praktické učební obory, ale i pro ty, kteří míří na ekonomky, gymnázia……, protože ve výsledku není  až tak důležité, jakou profesi děláš, ale jak dobře ji děláš!

Všechny organizátory tohoto zábavně-naučného dopoledne velmi potěšilo, že se na našich základkách stále ještě najde dost zručných žáků, kteří snad v budoucnu potvrdí, že „Řemeslo má, stále ještě, zlaté dno“!