Soutěž se nám vydařila

Veronika Jančová PěchováNovinky

Soutěž oboru malíř a opravář zemědělských strojů

Ve dnech 11.-12.5.2023 proběhla na SOU Uherský Brod každoroční soutěž oboru malíř a opravář zemědělských strojů, jejíž součástí byl rovněž doprovodný program. Nad touto akcí převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš, který také osobně přijel spolu s paní radní Ing. Zuzanou Fišerovou a členem rady ZK Zbyňkem Fojtíčkem pogratulovat a předat ceny vítězům.

Soutěže malířů se zúčastnilo 6 škol napříč celou republikou. Bylo to samozřejmě naše učiliště, dále pak SOŠ a SOU stavební Kolín, SŠP Brno Jílová, SOU Praha Jarov, SPŠS Valašské Meziříčí a SOŠ Hustopeče. Mezi soutěžícími bylo 6 dívek a 5 chlapců. Tématem bylo „Řemeslo má zlaté dno“. Budoucí malíři se tohoto tématu nezalekli a jejich díla byla rozmanitá. Porota tedy měla nelehký úkol. Vítězkou se stala Monika Vykydalová z SOŠ Hustopeče, 2.místo obsadil Filip Jochec SŠP Brno a 3.místo Beata Beresch SPŠS Valašské Meziříčí.

Soutěž opravářů byla mezinárodní. Pozvání přijaly slovenské školy z Levic, Pruského a Nového Mesta nad Váhom. Českými zástupci bylo SOU Valašské Klobouky, SOŠ a Gymnázium Staré Město, SŠ COPt Kroměříž, OA a SŠP Veselí nad Moravou a pořádající SOU Uherský Brod. Z každé školy soutěžili dva žáci. Museli zvládnout tři disciplíny. První byla jízda zručnosti traktorem Zetor s vlekem, při které museli soutěžící dbát hlavně na přesnost při průjezdu vyznačenou tratí a splnit určený časový limit. Poté se přesunuli do dílny, kde museli rozpoznávat součásti z traktoru. Pro některé to opravdu nebylo jednoduché. Poslední disciplínou bylo svařování na trenažeru, kde se hodnotila přesnost sváru. Poté už si mohli všichni oddychnout a počkat na verdikt poroty. První a druhé místo obsadili naši žáci Jakub Novotný a Matyáš Janča. Třetí místo putovalo do Pruského Ivanu Mokričkovi.