Přednáška Kynologie v myslivosti

Veronika Jančová PěchováNovinky

Kynologie v myslivosti

Ve středu 22. února dopoledne se studenti 1.-4. ročníku oboru chovatelství zúčastnili v budově školy na Vazové přednášky o kynologii v myslivosti, již vedla Andrea Šimoníková, účastnice mezinárodních závodů v této disciplíně.

Přednáška měla jako každá jiná část teoretickou, jejíž součástí byl nejen výklad přednášející, ale také řada fotografií a videí. Jedinečnou se tato přednáška stala svou praktickou částí, v níž přednášející své posluchače vyvedla z budovy do venkovního areálu naší školy a na plochu vedle něj, kde názorně předvedla spolu se svými dvěma psy, jak lze v praxi využít kynologii v myslivosti. Nechyběly ukázky povelů a aportování cvičných předmětů. Završením byla ukázka aportování připraveného mrtvého bažanta. Po skončení praktické části se studenti odebrali zpět do budovy, kde přednáška pokračovala. Na závěr této dozajista vydařené přednášky měli žáci možnost klást otázky, čehož bohatě využili.

Žáci z přednášky odcházeli plni dojmů a nabiti novými znalostmi. Děkujeme paní Šimoníkové za pěknou přednášku a paní učitelce Lucii Brázdilové za zprostředkování této výborné akce.

Mgr. Jan Dofek