Oceněná Tereza Kyněrová

Veronika Jančová PěchováNovinky

V úterý 31.5.2023 se ve Zlíně v Baťově vile uskutečnilo slavnostní Ocenění žáků Zlínského kraje za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti nebo za mimořádný čin. Jednou z oceněných byla i naše studentka 4.ročníku oboru Chovatelství.
Tereza Kyněrová se svým psem Hunterem jsou perfektním canisterapeutickým týmem. Canisterapii se věnují po celý školní rok. Ve svém volném čase rozdávají radost potřebným a dokáží vykouzlit neskutečné množství úsměvů na tváři.
Nejčastěji navštěvují Uherskohradišťskou nemocnici, kde v rámci dobrovolnické činnosti dochází především na oddělení následné péče. Je nádherné sledovat Terezky zapálení, její přirozený cit a napojení se na ty, kteří potřebují pomoc, byť i jen zvednutím nálady. I když pravidelně napomáhá i po fyzické stránce pacientů. Na odděleních se na tuto dvojici vždy těší, nejen pacienti, ale i nemocniční personál. Dle slov jedné ze sestřiček jsou to opravdoví andělé.
Dále navštěvují mateřské školy v Uherském Brodě a okolí, včetně logopedické třídy. Ve školkách seznamuje děti hravou formou se psy, často je zbavuje ostychu nebo i strachu ze psů, učí je nejen zodpovědnosti k živému tvoru, ale u dětí se znevýhodněními kolikrát velmi pomůže v dovednostech, které mají jinak problémy samy zvládnout.
Touto svou činností motivuje i další žáky školy k zapojení se do canisterapie a rozdávání radosti a pomoci potřebným.
Tereze za tak významné ocenění gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další životní etapě.