logo školy

Na brodském učilišti se soutěžilo o nejlepšího opraváře a malíře

sou_uhersky_brodCo o nás napsali, Naše úspěchy

5. 4. 2019 22. 2. 2020 ZKOLA

Střední odborné učiliště Uherský Brod se stalo hostitelem Mezinárodní soutěže odborných dovedností žáků oborů Opravář zemědělských strojů a Malíř. Nad soutěží převzali záštitu předseda vlády ČR Andrej Babiš, ministr školství Robert Plaga a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Soutěžící v jejich snažení přišli podpořit členové Rady ZK – náměstek hejtmana Jiří Sukop a Miroslav Kašný a další vzácní hosté.

16 opravářů změřilo své síly ve svařování,  zámečnických pracích a  jízdě zručnosti traktorem, kde předvedli jízdu  mezi kužely a couvání v určeném prostoru. Vítězem se stal žák z SOŠ Levice, druhé místo obsadil soutěžící z Nového Mesta nad Váhom a na bronzový stupínek vystoupil žák týmu SOU Uh. Brod, skvělý Jakub ŠIMČÍK.

Malíři měli za úkol ztvárnit dle vlastního pojetí, představivosti a umu „Mou vlast“. Jako jednoznačně nejlepší bylo hodnoceno porotou  dílo Český lev domácí soutěžící, jedinečné a nenapodobitelné Zuzky DOHNALOVÉ.

Součástí doprovodného programu bylo rovněž vyhlášení výsledků výtvarné soutěže  mateřských a praktických škol, tentokrát na téma „Jaro, léto, podzim zima – na světě je přece príma“! Své vize na téma „ Pravda a láska zvítězí..“ nám předvedli žáci ze základních škol v soutěži Sprejerství jako umění.

Kromě samotného soutěžení mohli návštěvníci shlédnout ukázky řemesel, zemědělské techniky a zvířat, ovčácký den s ukázkami dojení, výroby sýrů a stloukání másla,. Hitem letošního ročníku se stali draví ptáci, které nám předvedli členové Záchranné stanice Hluk pod názvem „Nelovíme pro kořist, ale pro všechno to krásné při lovu.Autor: Eva Jurásková
Vložil/a: Radka Dohnalová

Provozovatel: Střední průmyslová škola Otrokovice, Technická realizace: Střední průmyslová škola Otrokovice
© 2003 – 2019 | ISSN 1804-9974 | Prohlášení o přístupnosti